Forum 4 all .

Statusuri diverse 01 .

Distribuiţi

ciprian_18
    Admin

Data de înscriere : 15/06/2009

Statusuri diverse 01 .

Mesaj  ciprian_18 la data de Mar Iun 16, 2009 2:34 am

1. De 1 aprilie, Bula se gandea cum s-o pacaleasca pe mama lui. Ajunge el acasa si ii spune “Mama tata e spunzurat in garaj”, aceasta cand a auzit fuge repede in graj, se uita nici urma de spanzurare. Vine Bula si zice: teapa de 1 Aprilie, tata e spunzurat in pod”

2. Iubitule, m-a sunat mama. S-a saturat de stat singura si vrea sa vina la noi. Nu sta mult, cateva luni doar. I-am zis ca, de ce nu? Sa vina. Oricum tie iti place sa dormi pe jos. Te sarut. Vorbim mai multe cand vii acasa. Si o sa iti spun mai multe despre pacalelile de 1 Aprilie.

3. Buna, sunt Nelly, noua asistenta a domnului director. Domul Director m-a rugat sa iti comunic ca nu mai are nevoie de serviciile tale. Ii pare rau ca nu a putut sa iti spuna el asta, dar este foarte ocupat asa cum bine stii. Imi pare rau si as vrea sa stii ca nu este nimic personal. Sunt sigura ca o sa te descurci. La revedere. Si sa nu imi porti pica pentru pacaleala asta de 1 Aprilie!

4. Alo, buna ziua, imi cer scuze ca va deranjez. Nici nu stiu de unde sa incep. Am ceva foarte important sa va spun si nu stiu cum sa o fac, dar cred ca cel mai bine este sa va spun direct pentru ca astfel de lucruri numai asa se pot spune. Sunt fratele tau vitreg. Zilele trecute mama mi-a marturisit ca tatal meu este si tatal tau. Mi-as dori mult sa ne cunoastem si sa ne avem ca fratii si sa nu ne suparam pentru micile pacaleli

5. Pune o folie de plastic transparenta la toaleta intre vas si colac. Noaptea e cel mai bun moment, ca sa nu fie remarcata. Apoi cand cineva o sa mearga la toaleta… Surpriza!!! Dar fii atent si nu face farsa asta decat daca esti pregatit sa cureti pe urma… si cu siguranta vei avea ce curata!

6. E mai veche ideea dar inca functioneaza. Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda.

7. Gluma asta se face cel mai bine cu prietenii. Trebuie sa aveti la indemana recipiente cu apa. Cand victima adoarme aprindeti o hartie si strigati FOOOC!!! Victima o sa se trezeaca brusc si o sa vada foc exact in fata. Apoi imediat stingeti focul cu caaat mai multa apa, astfel incat victima sa ramana leoarca.

8. In supermarket pune in buzunarul prietenului fara sa remace, o banda anti-furt. Cand o sa incerce sa iasa din magazin o sa fie declansata alarma.

9. Luati o foaie si scrieti pe ambele parti: “Citeste pe verso”. Vezi si celelalte statusur

10. Din departari, pe aripi nestiute,
    Purtat de-un dulce si mirific dor,
    In cea mai minunata primavara
    Se-ndreapta catre tine un martisor.

11. In prag de primavara
    Soarele sa iti rasara
    Cu inc-o bucurie
    Ce-n suflet sa iti fie
    Ca o lumina vie

Un cer albastru fara nori
    In calea ta sa fie
    Sa ai in fata numai flori
    Succes si bucurie.

12. Esti ghioceloul suav ce imi vesteste primavara, esti ingerul ce zilnic ma pazeste, esti tu ceea ce ma iubeste!

13. Acum, cand soarele primaverii rasare dintre nori dand aripi iubirii ce ne uneste, imi leg snurul dragostei de inimioara mea, daruindu-ti-o cu toata increderea, pentru ca stii sa o faci sa zambeasca si sa pluteasca spre neantul fericirii…

14. Primeste acest ghiocel de la cineva care vrea sa aduca primavara in sufletul tau.

15. Theme words are my own..From my heart : I love you,I love you,I love you,I love you

16. Breathless kisses,burning touches,soft-spoken words of love urgently spoken words of passion.

17. LA man and a woman,one complete love since time began predestined to be as one.
    18. We've been together before,in other lifetimes,we've fought dragons,and have been torn from each others arms yet our love prevailed.
    19. We've walked on this earth many times together,perhaps for a moment,perhaps for years but our heart is one heart and we were meant to be.
    20. So when our time on earth,once again comes to a close have no worries my dear for we will find each other again,and again and again.
    21. A special world for you and me,a special bond one cannot see,it wraps us up in its cocoon and holds us fiercely in its womb.
    22. Its fingers spread like fine spun gold,gently nestling us to the fold like silken thread it holds us fast and bonds like this are meant to last.
    23. Love is the greatest feeling,love is like a play,love is what I feel for you,each and every day,love is like a smile,love is like a song,love is a great emotion,that keeps us going strong,I love you with my heart,my body and my soul,I love the way I keep loving,like a love I can't control,so remember when your eyes meet mine,I love you with all my heart,and I have poured my entire soul into you,right from the very start.
    24. What a grand thing, to be loved! What a grander thing still, to love!
    25. Love comforteth like sunshine after rain.

26. 2 Pac a murit, Einstein a murit, nici eu nu ma simt prea bine
    27. In rai fara tine e moarte e gheata, Si in iad linga tine e bine e viata!
    28. Sarutul tau inca il mai simt pe buze … ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti … lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti!
    29. Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua
    30. Sunt un politist si te arestez pt ca esti tu. E ilegal sa fii atat de frumoasa si sexy. Sentinta este inchisoare pe viata in inima mea
    31. Traiesc pt tine pt ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pt tine si nu imi pasa de ceilalti... Te iubesc pt ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu
    32. Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Te-ai lovit?
    33. Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire
    34. I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine
    35. Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu .

Acum este: Vin Ian 19, 2018 1:38 am